جشنواره جابربن حیان (برای نظر دادن اینجا کلیک کنید)

طبق پرسش از دبیرخانه کشوری جشنواره برنامه زمان بندی جشنواره جابربن حیان در سال تحصیلی ۹۶-۹۵ که برای مقطع دبستان برگزار می گردد به صورت زیر می باشد:

 • بهمن ماه ۱۳۹۵ : نمایشگاه مدرسه ها

 • اسفندماه ۱۳۹۵ نمایشگاه منطقه ای

 • اردیبهشت ۱۳۹۶ : نمایشگاه استانی

 • تابستان ۱۳۹۶ : نمایشگاه کشوری

پروژه های علمی در جشنواره جابربن حیان برای مقاطع سنی مختلف به صورت زیر دسته بندی شده است:

 • پروژه طبقه بندی (پایه اول و دوم )

 • پروژه مدل(پایه دوم و بالاتر )

 • پروژه تحقیق(پایه دوم و بالاتر )

 • پروژه نمایش علمی(پایه دوم و بالاتر )

 • پروژه آزمایش(پایه چهارم و بالاتر )

 • پروژه طراحی وساخت(پایه پنجم و ششم )

 

برای هر پروژه لازم است “تابلوی نمایش” و “دفتر کارنما” آماده گردد. برای پروژه های “آزمایش” و “طراحی و ساخت ” لازم است گزارش کتبی نیز تهیه گردد. پروژه تحقیق نیازی به ارائه “مواد آزمایشی و نمایش” ندارد.

 

لینک های مفید:

 • وب سایت دبیرخانه جشنواره جابربن حیان    drs.pga.medu.ir

 • کانال تلگرام جشنواره جابربن حیان  https://telegram.me/jaberebnehayyan94

 • برای ورود به کانال از طریق تلفن همراه میتوانید در قسمت جستجو  jaberebnehayyan94@ را جستجو کنید.

 

6 Comments

 1. با سلام
  پارسال در جشنواره جابر در بخش طراحی و ساخت با موضوع تجدید انرژی (توربین بادی)شرکت کردیم در منطقه رتبه آوردیم اما در استان خراسان رضوی مشخص نشد رتبه آوردیم یا نه.درشرایطی که رتبه نیاورده باشیم چرا دستگاه مان را برگشت نزده اند؟
  اگر دستگاه مرجوع می شد ، می توانستیم روی ارتقا کیفیت و کاربردی بودن آن تلاش کنیم و سیستمی برتر از قبل بسازیم.اما با این شرایط باید هر سال هزینه های سالهای قبل را هم متقبل شویم.
  خواهشمندیم هر چه سریعترنسبت به مشخص شدن موضوع اقدام لازم مبذول فرماید.

  1. با سلام
   متاسفانه مجموعه < چی بسازم> در این موضوع دخالتی ندارد.
   لطفا موضوع را ار آموزش و پرورش منطقه خود پیگیری نمایید.

   با تشکر
   صمدی

 2. با عرض سلام و ادب حضور شما همکارگرامی و فرهیخته ، همچنین تشکر از درج مطالب مفید علمی و تصاویر — — بنده داور ، مربی ،مدرس و عضو فعال گروه های آموزشی و عضو کمیته کیفیت بخشی به طرح های آموزشی با 29 سال سابقه خدمت رسمی در استان کرمانشاه هستم . در صورت تمایل شما ، بنده مایل به اشتراک گذاشتن اطلاعات در زمینه های ذکر شده جهت استفاده از تجارب شخصی در بالابردن کیفیت طرح ها و دست سازه های جابر بن حیان ، پهباد و موشک کاغذی ، مسابقات فنی پرواز ، خوارزمی ، سازه های ماکارونی (دانش آموزی – دانشجویی ) – علوم آزمایشگاهی – رباتیک و ساخت گلایدرهای پروازی هستم .
  تلفن همراه : ((( 09182771548 + تلگرام رامین کسرائی )))
  ( دانش پژوهان و همکاران فرهنگی سراسر کشور جهت هر گونه سوالات حرفه ای در مورد طرح های یاد شده و راهنمایی در ساخت عملی می توانند با شماره همراه تماس بگیرند )
  شایان ذکراست ، اینجانب مدرس سخت افزار کامپیوتر – الکترونیک – رباتیک – سازه های هواپیمای بدون سرنشین دارای موتور پیستونی و الکتریکی ، گلایدر و رادیو کنترل آنها و ساخت ترکیبی سوخت این سازه ها نیز هستم وداور استانی و ناحیه ای درس پژوهی و معماری نوین تدریس نیز می باشم .

 3. با عرض سلام و ادب حضور شما همکارگرامی و فرهیخته ، همچنین تشکر از درج مطالب مفید علمی و تصاویر — — بنده داور ، مربی ،مدرس و عضو فعال گروه های آموزشی و عضو کمیته کیفیت بخشی به طرح های آموزشی با 29 سال سابقه خدمت رسمی در استان کرمانشاه هستم . در صورت تمایل شما ، بنده مایل به اشتراک گذاشتن اطلاعات در زمینه های ذکر شده جهت استفاده از تجارب شخصی در بالابردن کیفیت طرح ها و دست سازه های جابر بن حیان ، پهباد و موشک کاغذی ، مسابقات فنی پرواز ، خوارزمی ، سازه های ماکارونی (دانش آموزی – دانشجویی ) – علوم آزمایشگاهی – رباتیک و ساخت گلایدرهای پروازی هستم .
  تلفن همراه : ((( + 09182771548 تلگرام رامین کسرائی )))
  ( دانش پژوهان و همکاران فرهنگی سراسر کشور جهت هر گونه سوالات حرفه ای در مورد طرح های یاد شده و راهنمایی در ساخت عملی می توانند با شماره همراه تماس بگیرند )
  شایان ذکراست ، اینجانب مدرس سخت افزار کامپیوتر – الکترونیک – رباتیک – سازه های هواپیمای بدون سرنشین دارای موتور پیستونی و الکتریکی ، گلایدر و رادیو کنترل آنها و ساخت ترکیبی سوخت این سازه ها نیز هستم وداور استانی و ناحیه ای درس پژوهی و معماری نوین تدریس نیز می باشم .

 4. با سلام
  من معلمي هستم با سابقه و رسمي
  درسالهاي گذشته نيز در طرح جابر شركت داشته ام اما امسال متاسفانه تعداد دانش آموزانم محدود است و هيچ كس هم تمايلي براي شركت در اين طرح نشان نداد و مدير مدرسه باتوجه به پيشنهاد اداره امتيازبندي من رو ضعيف رد كردند .
  حال سوال من اين است آيا وقتي مدرسه اي اين طرح را مي پذيرد تمامي معلمان موظف به انجام هستند ؟
  چرا در شهرستان پرديس بجاي دادن طرح به مدارس مختلف ، تعداد مدارس را كاهش داده ( مثلا بجاي دادن طرح به ١٠ مدرسه فقط به ٥ مدرسه اين طرح را داده است) و در مقابل مدارس مجري را موظف كرده كه هرپايه ٢ طرح جابر اعلام كنند و اينكه حپايه هاي پنجم و ششم هم حتما بايد آزمايش خاص و يا طراحي ساخت تحويل بدهند ؟
  حال كه من، در كلاسم مخترع ندارم بايد توبيخ شوم ؟ كنار گذاشته شوم؟ شايستگي هايم زير سوال برود؟ اين انصاف است ؟
  ما كه زورمان به كسي نميرسدلطفا شما كه در راس قرار داريد ما را از لطفتان بي نصيب نگذاريد و پيگيري كنيد

 5. سلام ما یک جاروبرقی ساختیم ولی در استان برگشت خورد و دیگر این راندیدیم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *